Jdi na obsah Jdi na menu
 


Učeň lovce duchů

10. 2. 2009

                                    Učeň lovce duchů

 

Originální název : The Spook's Appretince

Autor : Joseph Delaney

Rok vydání : 2008

Počet stran : 192

Rozměr : 135 x 205

Cena : 249 Kč

První kniha série Kroniky Wardstone

 

 

Obrazek

Lovec duchů je muž ( je to docela nefér, když takovej flek dostane vždycky jenom chlap ), jehož úkolem je chránit obyvatele země před čarodějnicemi ( no super, proč když už tam šoupnou nějakou ženskou musí to být zrovna čarodějnice, už je to docela dost ohraný ale oni je tam stejně pořád cpou, ne, že bych se chtěla čarodějnic nějak zastávat ale je to pravda ), strašidly a ostatním zlem.

Navzdory jeho neocenitelné práci se mu všichni vyhýbají ( a dobře mu tak, tady se aspoň ukazuje jak jsou chlapi v takovejch příbězích prudce inteligentní, raději by se sežrali za živa než aby si pošpinili pověst nebo čest, tohle se teda ženský rozhodně stát nemůže ).

Po smrti posledního učně ( tady sami vidíte jak to s nima jede z kopce, nestihnou zabrzdit a co potom ?? ) přijímá lovec duchů mladého Thomase Warda, který je ( úplně mimo - dělám si srandu ) sedmým synem sedmého syna, a tím pádem je oprávněn tuto práci vykonávat. Thomas dostává několik pokynů, které nesmí porušit.

Seznamuje se s různými druhy strašidel a čarodějnic a s jejich nástrahami ( tak to zase svedli na čarodějnice ). Během jeho první cesty z nákupu dojde k potyčce s místními kluky ( to je ale jen jeho problém, když neumim nakupovat tak do toho krámu prostě nelezu - logika ne ?? , chce být lovcem duchů měl by stím počítat ), které odežene Alice, dívka se špičatými botami ( konečně nějaká holka, ikdyž ty boty si taky mohli odpustit a větší role by taky neuškodila, skrblíci ), před kterou lovec duchů Thomase varoval.

Ta ho navede k propuštění staré matky Malkin ( já jsem říkala, že je mimo ), která byla pohřbena zaživa v trestu za to,  že zabíjela děti a pila jejich krev ( no další ženská, docela mi to připadá jako upravená a stará Čachtická paní - Elizabeth Bathory a to pití lidské krve zase "jistého hraběte" Draculu, teď už je tam těch ženskejch až moc ).

Jakmile se Malkin dostane na svobodu, začínají Thomasovi opravdové problémy ( tak jako bacha, ty co dělal před tím, to bylo jen takový šolíchání ten mega průšvih přijde až teď ). A zdá se, že jediný, kdo mu může pomoci, je ta , která ho do všeho navedla ... Alice ( muhaha tak teď už je konec malicherných a nedůležitých zápletek teď začíná ta akčnější část - možná ).

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář