Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bartimaeus 3.kap

17. 12. 2010

Bartimaeus

3

 

Nenávidím chuť bláta. Pro stvoření vzduchu a ohně se bláto vůbec nehodí.

Kdykoli přijdu do styku s hlínou, její lepkavá váha mě příšerně tíží. Proto si vtělení vybírám fakt pečlivě. Ptáci, fajn. Hmyz, taky fajn. Netopýři, dejme tomu. Cokoli, co umí rychle běhat, je v pohodě.

Když to sídlí na stromech, ještě líp. Obyvatelé podzemí, nic moc. Krtci, fakt špatný. Ale jeden nemůže být moc cimprlich, když potřebuje prorazit magickou obrannou linii.

Jak jsem očekával, pod zem nesahala.

A tak se krtek prohrabal hluboko, hluboko dolů, pod základy zdi. Nespustil se žádný magický poplach, jenom jsem si pětkrát narazil hlavu o šutr1.

Hrabal jsem zase vzhůru a po dvaceti minutách funění a frkání špinavou hlínou, kdy jsem ohrnoval svůj malý tupý čumáček nad šťavnatými žížalami, které se objevovaly po každých pár hrábnutích, jsem se prodral zpátky na povrch.

Krtek opatrně vystrčil hlavu z hromádky, kterou navršil na dokonalém trávníku Simona Lovelace. Rozhlédl se kolem, hodnotil situaci.

V přízemí se svítilo. Zavěsy byly zatažené. Ve vyšších patrech, aspoň z krtčího pohledu, vládla tma. Nahoře se klenula modravá klenba ochranné kopule.

Jeden žlutý strážný se tupě otáčel tři metry nad živým plotem. Další dva byli zřejmě někde za domem.

Znovu jsem zkusil sedmou rovinu. Pořád nic, pořád ten neurčitý pocit hrozby. No dobrá.

Krtek se zase stáhl pod zem a ryl pod kořeny trávy směrem k domu. Vynořil se v květinovém záhonku těsně pod nejbližšími okny.

Zuřivě přemýšlel. Nemělo smysl pokačovat v tomhle převtělení, i když zkusit se prohrabat do sklepa nebyl marný nápad.

Ale musí vymyslet něco lepšího. Pak do krtkových chlupatých uší dolehl smích a cinkot skleniček. Zněl překvapivě hlasitě, odněkud hodně zblízka.

Ve zdi sotva půl metru od krtka byl zasazený starý větrací průduch popraskaný stářím. Vedl dovnitř.

S jistou úlevou jsem se proměnil v mouchu.

--------------------------------

1Jednou o pět různých kamenů. Ne pětkrát o stejný kámen. Jen aby bylo jasno.Vy lidi jste někdy strašně natvrdlí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ja som nezabudla.

(Haku, 30. 12. 2010 15:27)

Mala som mensiu havarku s noťáskom,ale uz fici,tak tu môzem smejdit znovu.

Páni

(Satiras, 22. 12. 2010 23:02)

Bezva už jsem si nebyla jistá jestli sem mám chodit. Ale jak to vypadá obavy byli zbytečné a už se těším na tvoje povídky hlavně na temné anděli. Tak doufám, že to budeš mít co nejrychleji a samozřejmě nejlépe za sebou. A povídky budou přibývat :-D